Duurzaamheid
Materiaal:
Onze producten worden met zorg vervaardigd in Kolkata, India, een stad met een rijke traditie in leerbewerking. We maken hierbij uitsluitend gebruik van hoogwaardig plantaardig gelooid leer en volnerf rundleer
Plantaardig gelooid leer is leer dat wordt gelooid met natuurlijke plantaardige stoffen, zoals tannines uit boomschors, bladeren of vruchten. Dit is een oud en traditioneel proces dat veel tijd kost, soms weken tot maanden. Daardoor blijft het leer puur en krijgt het een heel eigen karakter. Het leer krijgt daardoor een warme, natuurlijke kleur en een stevige maar soepele structuur. Het materiaal ademt beter dan chemisch gelooid leer en het ontwikkelt in de loop van de tijd een mooie patina, waardoor het persoonlijker wordt naarmate je het gebruikt. Het is bovendien milieuvriendelijker omdat er geen zware metalen zoals chroom bij het looien worden gebruikt. Geen enkel stuk ziet er uiteindelijk hetzelfde uit.
Volnerf rundleer is leer dat wordt gemaakt van de bovenste laag van de koeienhuid. Dit is de sterkste en meest natuurlijke laag. De huid wordt niet geschuurd of gecorrigeerd, waardoor de poriën en kleine oneffenheden zichtbaar blijven. Juist dat maakt dit leer zo echt en levendig. Het leer voelt stevig aan maar wordt met de tijd soepeler. Door gebruik krijgt het een patina, een mooie glans en kleurverdieping die alleen bij echt kwaliteitsleer ontstaat. Elke kras of vouw vertelt als het ware een verhaal, wat veel mensen juist mooi vinden. Volnerf rundleer is erg duurzaam. Het scheurt minder snel dan andere leersoorten en gaat vaak tientallen jaren mee als je het goed verzorgt. Daarom wordt het veel gebruikt voor schoenen, riemen, tassen, portemonnees en meubels van hoge kwaliteit.
Het onderhoud is simpel. Af en toe schoonmaken met een droge of licht vochtige doek en zo nu en dan invetten met een geschikte ledercrème is meestal genoeg. Te veel water of agressieve schoonmaakmiddelen kun je beter vermijden.
Al jarenlang werken we samen met een betrouwbare fabriek die is aangesloten bij de Leather Working Group (LWG), een toonaangevende non-profitorganisatie op het gebied van milieucertificering in de leerindustrie. Deze fabriek is ISO 9001:2015 gecertificeerd en hanteert strikte kwaliteits- en milieunormen. Zo wordt er uitsluitend gewerkt met REACH FREE-leersoorten die plantaardig gelooid zijn en volledig vrij van Chroom VI. Ook bij de details wordt duurzaamheid en veiligheid hoog in het vaandel gedragen: alle accessoires zijn nikkelvrij en voor de ritsen maken we gebruik van het gerenommeerde merk YKK.
Op deze manier combineren we vakmanschap, kwaliteit en duurzaamheid in elk product, van materiaalkeuze tot afwerking.
Hergebruik materiaal:
Steeds meer bedrijven kiezen bewust voor onze biologisch katoen-/leren tassen, niet alleen vanwege de hoogwaardige kwaliteit, maar ook vanwege de duurzame gedachte erachter. De tassen gaan jarenlang mee en worden intensief gebruikt. Wanneer ze uiteindelijk toe zijn aan vervanging, worden ze niet simpelweg weggegooid. In plaats daarvan worden ze zorgvuldig ingezameld en aangeboden aan een gespecialiseerd bedrijf dat de materialen volledig recyclet.
Het katoen en leer krijgen daar een tweede leven: ze worden opnieuw verwerkt tot bruikbare grondstoffen die weer kunnen worden ingezet voor nieuwe producten. Op deze manier dragen onze tassen bij aan een circulaire toekomst, waarin materialen blijven circuleren en afval tot een minimum wordt beperkt.
Verpakkingsmateriaal:
Bij het verpakken van onze producten maken we bewuste keuzes die het milieu zo min mogelijk belasten. In plaats van plastic gebruiken we gerecycled katoen en dozen van gerecycled papier en karton. Op deze manier sluiten onze verpakkingen volledig aan bij onze duurzame filosofie: ze zijn stevig, functioneel en tegelijkertijd vriendelijk voor de planeet. Zo dragen zelfs de kleinste details bij aan een circulaire en milieubewuste aanpak.
Kantoorpand:
Het kantoor van Plevier Lederwaren zet sterk in op duurzaamheid en toekomstgericht ondernemen. Op het pand zijn maar liefst vijftig zonnepanelen geplaatst, waarmee een groot deel van de energievoorziening op een milieuvriendelijke manier wordt opgewekt. Ook intern worden bewuste keuzes gemaakt: De voertuigen die we rijden zijn volledig elektrisch, wat de CO₂-uitstoot aanzienlijk vermindert.
Daarnaast is het kantoor uitgerust met diverse energiebesparende maatregelen. Zo zorgen automatische systemen voor een efficiënte regeling van zowel de verwarming als de verlichting, zodat er nooit onnodig energie wordt verbruikt. Met deze initiatieven laat het kantoor van Plevier lederwaren zien dat duurzaamheid niet alleen een ambitie is, maar een concrete praktijk.